Rolno-spożywczy rynek hurtowy we Wrocławiu

Teraz Wieś

Zapraszamy do obejrzenia programu TVP Wrocław - "Teraz Wieś" dotyczącego zagadnień produkcji i zbytu owoców i warzyw na Dolnym Śląsku oraz miejscu rynku hurtowego "Targpiast" w tym procesie.

 Link do materiału wideo 

GALERIA TARGPIASTU

Dzisiaj, 13 10.2016 r. w budynku biura Zarządu wystawą fotograficzną pt:”Dzień Targpiastu – tak było” otworzyliśmy Galerię Targpiastu. Autorem zdjęć jest Krzysztof Citak.
W Galerii prezentować będziemy wystawy czasowe i ekspozycję stałą pt: „Kalendarze Targpiastu”.
Jeśli ktoś zajmujący się grafiką,rysunkiem, fotografią chciałby swoje prace pokazać u nas – prosimy o kontakt z Gabrielą Łukomską tel. 516 359417 lub Elżbietą Bartelą tel. 600 910932.
Zakresu tematycznego wystaw nie ograniczamy, rzecz jasna, do warzyw i owoców.
Zastrzegamy sobie prawo do wyboru propozycji.
Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.
Serdecznie zapraszamy.

XIII Dolnośląski Festiwal Dyni 09.10.2016

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na kolejny XIII Dolnośląski Festiwal Dyni , który odbędzie 9 października 2016 r. na terenie Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.
W programie m.in. konkursy na największą i najdziwniejszą dynię, konkurs kulinarny, plener plastyczny, koncerty muzyczne. Organizatorzy zapraszają też na kiermasz, na którym będzie 80 stoisk spożywczych, artystycznych, pamiątkarskich i przemysłowych.
Jak co roku TARGPIAST zaprasza wszystkich gości festiwalu do swojego bezpłatnego, pełnego warzyw i owoców stoiska degustacyjnego.

Dzień Targpiastu 15 września 2016

15 września 2016 r na terenie rynku obchodziliśmy Dzień Targpiastu -święto użytkowników naszego rynku – najemców, handlowców i kupców. Zarządzający Targpiastem organizując ten festyn chcieli wyrazić szacunek i podziękowania Kupcom za pracę często całą dobę , za skuteczne zmagania z wyzwaniami dotyczącymi handlu jak i z całą masą nieprzewidywalnych zdarzeń – jak choćby warunki klimatyczne od których zależy urodzaj.A przede wszystkim podziękować za tak liczną obecność Kupców na naszym rynku, co pozwala działać nam już 26 lat, rozbudowywać się i ciągle rozwijać.
W godz. 05:00-12:00 przy świątecznym stoisku można było napić się kawy, herbaty, zjeść słodkiego smakołyka lub owoce, posłuchać dobrej muzyki i wziąć udział w loterii, w której wszystkie losy wygrywały. Można było też obejrzeć wystawę fotograficzną pt; „Targpiast od świtu … do świtu …” i przeczytać najnowsze wydanie naszej gazety Głos Targpiastu.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wystawa „Targpiast – spiżarnia Wrocławia i Dolnego Śląska ” na Obornickiej

6 listopada 2015 r. na terenie rynku, przed budynkiem biurowym stanęła wystawa fotograficzna pt. „Targpiast – spiżarnia Wrocławia i Dolnego Śląska” ilustrująca 25 lat naszej działalności.
We wrześniu prezentowaliśmy ją na wrocławskim placu Solnym.
36 fotogramów z opisami opowiada o historii rynku i pokazuje bogactwo naszej oferty handlowej.
Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia wszystkich kupców, sprzedawców, gości „Targpiastu” i tych mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, którzy nie zdążyli zrobić tego wcześniej.

„Wolność ” przekazu – konferencja DTM

23 pażdziernika w auli Papieskiego Fakultetu Teologicznego odbyła się konferencja pt. „WOLNOŚĆ ” PRZEKAZU zorganizowana przez Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne.  W części pierwszej konferencji  miała miejsce dyskusja panelowa, w drugiej zaś warsztaty dotyczące kultury dźwięku, słowa, obrazu i kultury bycia. Piszemy o tym, bo  „Targpiast” od początku  swojej działalności mocno związany ze społecznością regionu i tym razem wsparł ten interesujący projekt , przekazując uczestnikom spotkania ”coś dla ciała”  czyli owoce, słodycze i napoje z naszego rynku.

12 Dolnośląski Festiwal Dyni

Od dwunastu lat Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza mieszkańców Wrocławia, Dolnego Śląska i gości z innych stron na Festiwal Dyni.

W tym roku będzie się odbywał w niedzielę 11 października.  Poznamy  m.in. wyniki  konkursów  na dynię największą i najdziwniejszą oraz  konkursu gotowania.  Na gości czeka też wiele innych atrakcji. Od kilku lat jedną nich jest stoisko promocyjne „Targpiastu” , przy którym  będzie można skosztować świeżych warzyw i owoców. Zapraszamy.

Jubileusz Tarpiastu – trzecia odsłona

10 września już od 5 rano na hadlowców czekała urodzinowa niespodzianka. Przy wjeździe na rynek rozstawiony został firmowy namiot „Targpiastu”, gdzie do godz. 12.00 serwowana będzie kawa, herbata , słodkie „co nieco” , upominki firmowe oraz, wydana specjalnie na tę okazję, gazeta jubileuszowa GŁOS TARGPIASTU. Można posłuchać dobrej muzyki i bardzo ciekawej audycji o naszym rynku. Kilka grup naszych pracowników i Ich dzieci chodziło po placu z upominkami dla najemców i sprzedawców ze stanowisk samochodowych.
Relacja fotograficzna ze święta handlowców zamieszczona będzie jutro na naszej stronie w Galerii.

Zapraszamy do naszej Galerii

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Galerii na naszej stronie. Znajdą tam Państwo relację fotograficzną z wystawy na pl. Solnym i z Gali Jubileuszowej oraz przemówienie Prezes Zarządu Spółki, pani Jolanty Rożak-Turowskiej, które wygłosiła w Teatrze Lalek. A na koniec zapraszamy do obejrzenia filmu o historii i dniu dzisiejszym rolno-spożywczego rynku hurtowego „Targpiast”.

Uroczystości Jubileuszowe

4 września br. „Targpiast” uroczyście świętował swoje 25-lecie. Na Gali Jubileuszowej w Teatrze Lalek spotkali się pracownicy, handlowcy, przedstawiciele władz miejskich i samorządowych oraz środowisk branżowych. Nie zabrakło współpracowników, kontrahentów, przyjaciół.
Pracownikom i handlowcom najdłużej związanym z „Targpiastem” Zarząd Spółki na scenie złożył serdeczne podziękowania i uhonorował Ich pamiątkowymi dyplomami.
Goście z zainteresowaniem wysłuchali przemówień i obejrzeli film o „Targpiaście”, a potem świetnie się bawili na spektaklu „Boenig, Boenig”.
Na bankiecie nie zabrakło „urodzinowego” tortu i chóralnego „Sto lat”. Odbieraliśmy życzenia i gratulacje. Wspominaliśmy stare czasy ogladając na ekranie zdjęcia archiwalne.

Z okazji Jubileuszu na placu Solnym we Wrocławiu stanęła wystawa fotograficzna prezentująca historię i dorobek „Targpiastu”.Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia całości. Wystawa będzie czynna do 13 wrzesnia.

25 lecie TARPIASTU

27 marca 1990 roku zostały podpisane dukumenty założycielskie Spółki WPPHU Targpiast Spółka z o.o., której celem było zbudowanie rolno-spożywczego rynku hurtowgo przy ul. Krzywoustego 126.
Po kilku latach zmieniła się struktura prawna i właścielska spółki zarządzającej a rynek zmienił lokalizację.
Początki tej idei sięgają jeszcze słynnego placu Kromera, ale to właśnie w marcu 1990 roku w majestacie prawa, w gospodarczym pejzażu Wrocławia pojawił się TARGPIAST. Dziś funcjonuje przy ul. Obornickiej 235-237. Jest pierwszym w Polsce rynkiem hurtowym. Rolę spiżarni Wrocławia, Dolnego Śląska, Opolszczyzny i innych regionów ościennych pełni nieprzerwanie już od 25 lat!!!

Opłaty

Cennik stawek opłaty eksploatacyjnej i czynszu obowiązujących na terenie rynku hurtowego Targpiast

 Zobacz cennik opłat 

Spis operatorów

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem operatorów związanych z "Targpiastem" umowami stałymi.

Zobacz spis operatorów

Targpiast Sp. z o. o.
ul. Obornicka 235 – 237
51 – 114 Wrocław

e-mail: targpiast@targpiast.com.pl
WWW: www.targpiast.com.pl

Kapitał zakładowy 1.332.500 PLN.
Data założenia – 29.10.1997 r.

NIP: 895-15-84-803
Regon: 931136687
Nr KRS: 000 162 170 Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy KRS.